Dlaczego poduszka jedwabna jest taka droga – czy warto ją kupić

Jedwab jest materiałem luksusowym i zachowuje swój status od tysięcy lat. Nie jest to bezpodstawne. Przede wszystkim pozyskuje się go w sposób dosyć specyficzny, ponieważ włókno jest tworzone z kokonów motyli jedwabników. Cesarstwo Chińskie chroniło sekretu jego wytwarzania przez około 2 tysiące lat, aż ten został poznany przez władców bizantyjskich, a stamtąd wiedza rozpowszechniła się na cały świat. Dzięki temu dzisiaj być może tkanina nie jest horrendalnie droga, jednak cena nadal jest wyższa od innych materiałów wykorzystywanych do tworzenia pościeli.

Jedwabna poduszka sposobem na zmarszczki senne.

Jedwabna poszewka na poduszkę jest przede wszystkim gładsza od np. bawełnianych odpowiedników. Wiele kobiet boryka się z problemem pojawiania się na twarzy odcisków i zmarszczek po wstaniu o poranku. W pewnym wieku skóra zaczyna się starzeć i coraz wolniej wraca do normalnego stanu po odgnieceniach sennych. Spanie na jedwabnej poszewce nie tylko redukuje ten problem, ale niweluje również zaczerwienienia naskórka. Materiał bowiem doskonale nawilża i dobrze wpływa na cerę, ponieważ pory podczas snu nie zamykają się. Z tego powodu taki produkt to idealna poduszka na zmarszczki.
Niewłaściwy sen wpływa także na włosy. Bardzo często elektryzują się, mierzwią, kruszą, a ich końcówki rozdwajają się. Jedwabna poduszka to doskonały sposób na zadbanie o termoregulację swojej głowy. Materiał sprawia, że głowa w nocy nie poci się nadmiernie, dzięki czemu włosy o poranku są w bardzo dobrej kondycji.
Najpopularniejsze na rynku pościele bawełniane przez wiele dni (do momentu zmiany) zbierają niebezpieczne dla organizmu substancje, czyli bakterie, pot, tłuszcz, grzyby itd. Sprawia to, że każdej nocy z taką pościelą zwiększa się prawdopodobieństwo wystąpienia infekcji i chorób skórnych. To skrajne przypadki, jednak nierzadko spanie w niewłaściwych warunkach powoduje przesuszenie skóry i powstanie innych niedoskonałości. Jedwabne włókna splatane są bardzo ciasno, co sprawia, że pościel nie chłonie kurzu, a także nie ma przestrzeni do tego, by przenikały do niej grzyby i bakterie. Oznacza to, że tkanina ta jest wskazana nawet dla alergików.
Nie można zapominać o samym komforcie spania. Jedwab jest materiałem wyjątkowo przyjemnym dla skóry – gładkim i miękkim. Z początku jest delikatnie chłodny w dotyku, ale niesamowicie szybko dostosowuje się do temperatury ciała.
Jak widać, jedwabne poduszki mają wiele istotnych zalet, dlatego warto w nie zainwestować. Poszukując odpowiedniej dla siebie, warto skorzystać z oferty renomowanych, doświadczonych sklepów, jak posciel.biz, aby mieć pewność, że produkt jest najwyższej jakości, podszuki jedwabne od nich znajdą Państwo na stronie: https://posciel.biz/poduszki-z-jedwabiu

Śledź nas

© 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone