Skąd pochodzi i czym jest bawełna egipska

Co to jest bawełna egipska

Istnieją różne rodzaje bawełny, jednak ten jest nader wyjątkowy. Nieprzypadkowo jest on określany mianem luksusowego. Co prawda, może na pierwszy rzut oka odstraszać wyższą ceną, jednak właściwości rekompensują zakup z ogromną nawiązką.
Oryginalna bawełna egipska jest uprawiana tylko w jednym miejscu na świecie. Chodzi o umiarkowany klimat i żyzne gleby delty Nilu. Omawiany gatunek wyróżnia się przede wszystkim niebywałą długością. Przez długie lata szczep był w stanie ewoluować, dzięki czemu uzyskiwana dzisiaj bawełna odznacza się bardzo długim włóknem. Nić jest więc również wyjątkowo cienka, dzięki czemu istnieje możliwość stworzenia tkaniny o dużej liczbie owych nici. W przeciwieństwie do innych gatunków spotykanych na rynku, bawełna egipska zasługuje na uznanie przez fakt, że nie jest zbierana mechanicznie, ale ręcznie. Sprawia to, że włókno nie jest narażone na uszkodzenia. Tym sposobem uzyskać można materiał bardziej miękki, a jednocześnie mocniejszy od standardowych, bawełnianych wyrobów.

Jakie są największe zalety bawełny egipskiej?

Wspomniane było już wcześniej, że bawełna egipska uznawana jest za luksusową, najlepszą na świecie. Dlaczego naprawdę warto zainwestować w ten gatunek? Materiał uzyskany z bawełny egipskiej jest bardzo delikatny, miękki, ale też trwały. Do tego dochodzi fakt, że nie powstają na nim charakterystyczne kulki – tkanina jest odporna na mechacenie.
Nie bez powodu tak często bielizna pościelowa jest stworzona z tego materiału. Pościel z bawełny egipskiej jest przyjemna w dotyku, a do tego nie jest ciężka (w większości przypadków, ponieważ wszystko zależy od konkretnego modelu). Tkanina bardzo dobrze oddycha, a więc jest zdrowa dla organizmu podczas snu. Warto przypomnieć, że np. syntetyczne, a więc mało oddychające materiały prowadzą do powstania wielu problemów skórnych. W grę wchodzi także mało efektywny sen. Omawiany gatunek bawełny jest również wskazany na zimę, ponieważ posiada dobre właściwości termoizolacyjne. Nie bez powodu tak często podobne pościele spotyka się w najlepszych hotelach.
Wcześniej podkreślana wytrzymałość włókien sprawia, że zakup pościeli z bawełny egipskiej, jest bardzo opłacalny, ponieważ każdy model wykonany z tego materiału będzie mógł dobrze służyć użytkownikom przez wiele lat. Hotele zdają sobie z tego sprawę, ponieważ po każdym gościu należy pościel wyprać, a więc produkty gorszej jakości należałoby często wyrzucać. Dochodzi do tego fakt, że tkanina nie płowieje z czasem. Istnieje wiele sposobów na udekorowanie pościeli, ponieważ materiał może zostać ozdobiony nadrukami, a do tego wyróżnia się satynę z bawełny egipskiej, która ze względu na swoje walory wizualne spodoba się wszystkim miłośnikom estetycznych wnętrz.
Nie tylko pościele są wykonywane z bawełny egipskiej, ale też odzież i ręczniki. Nad ostatnią propozycją warto się pochylić, ponieważ korzystanie z nich jest bardzo komfortowe. Materiał doskonale chłonie wodę, a do tego jest delikatny w kontakcie z ciałem. Jeżeli poszukują Państwo pościeli, która będzie pewnej jakości to polecamy Państwu sklep naszego partnera posciel.biz gdzie znajdą Państwo świetnej jakości Pościel egipską pod adresem https://posciel.biz/posciel-egipska

Śledź nas

© 2020 Wszelkie prawa zastrzeżone